Časté otázky a odpovědi kolem pohonů bran


Otázka:

Dobrý den. Mám technický dotaz-používám řídící jednotku A6 a 2 dálkové ovladače FLO2R.Ale jeden ovladač jsem ztratil a mám tedy oprávněnou obavu,aby někdo cizí tento ovladač nepoužil k ovládání brány. Otázka:stačí vymazat nebo přeprogramovat stávající dálkový ovladač tak,aby nešel neoprávněně použít ztracený? Děkuji za odpověď.
Odpověď:

Stačí kompletně vymazat paměť přijímače a znovu nahrát ovládače, co vám zůstaly.


Otázka:
Prosím info o montáži ocelových lišt. Válcové podložky se přiváří na vrata?
Nebo je jiná technologie?

Odpověď byla přesunuta pro lepší přehlednost do samostatné sekce s odpověďmi na otázky týkající se pohonů posuvných bran


Otázka:
Dobrý den,můžete mi nabídnout vhodný dálkový ovladač k vratům Stanley.Původní ovladač má přepínačové nastavení kodu,totožné v řídící jednotce vrat a ovladače.Děkuji

Odpověď:
Z naší nabídky Vám mohu nabídnout nové dálkové ovládání s plovoucím kódem.
Jedná se o sestavu
přijímače a vysílače.
Přijímač je již předpřipraven k montáži. Do Vašeho pohonu vrat Stanley zapojíte zezadu jen 4 vodiče. Nákres přiložíme, kam který kabel připojit.
P.S. Ovládání bez plovoucího kódu doporučuji trvale a hlavně urychleně vyřadit z provozu. Pokud bude mít někdo stejný typ ovládače s pevným kódem, je otázka 15 - 20ti minut, než Vám vrata otevře. A to z ulice, třeba z auta, bez použití násilí.. A to by se Vaší pojišťovně nelíbilo...Otázka:
Hledám nový typ dálkového ovladače (cca 2-3 ks) pro dálkové ovládání garážových vrat u mého rodinného domu.. Vrata jsou poháněna elektrickým motorem Stanley, typ Premier Digital.
K tomuto motorovému pohonu Stanley jsem bohužel při koupi domu obdržel pouze 1 ks dálkového ovladače - viz 2 fota v příloze. Jak vidíte, jde o jednotlačítkový, starší model, napájení je 9 V baterií.
Dle štítku na zadní straně ovládání , tento by měl pracovat na frekvenci 40.685
Na přední straně zařízení, těsně nad 9 V baterií je 10 malých bílých spínačů, které musí být ve stejné poloze, jako obdobné spínače u přijímače (protikusu) na motoru Stanley v garáži.
Celé zařízení je staré cca 11 let, a proto hledám nový, kompaktnější typ ovladače. Mohli byste mi prosím poradit, resp. nabídnout nějaký moderní typ podobného ovladače, se stejnou frekvenční hladinou ?

Otázka:
Sháním dálkový ovladač na garážová vrata 
MODEL 1083-12, FREQ 40.685, na pohon STANLEY. Jaká je cena  a zda je možné ho u Vás objednat.


Odpověď:

Dobrý den, ovládače Stanley již delší dobu nemáme v nabídce.
Výrobce Stynley opustil sekci výroby garážových vrat a pohonů a náhradní díly na vrata vč. ovládačů se již několik let nevyrábí.
Jako náhradu ovládačů vrat Vám můžeme nabídnout pořízení nového externího přijímače ovládání vrat, např.
SMX2R a k němu vysílače např. FLO2R nebo menší VERYVR s držákem na nalepení do auta.
Nově máme také v nabíce sadu náhradních dálkových ovládačů Ex DOS SET.
Obojí je s "plovoucím kódem" , což je dle mého názoru velmi důležité.
Pokud totiž bude mít kdokoliv ovládač s pevným kódem (je tam jen 1024 kódů, tj. možností), bude mu trvat cca 20 minut, než najde ten váš kód (a protože jste nám poslal fotku otevřeného ovládače, mi už ho známe ;-) a může se podívat do garáže, nebo možná až do ledničky...
Připojení nového dálkového ovládání na Váš starý pohon je jen pomocí 4 kabelů, měl by to zvládnout každý kutil. Můžeme Vám s  tím pomoci po zaslání fotky zadní části pohonu, na kterou Vám nakreslím kam který kabel zapojit. Máme taky k dispozici externího technika pro servis pohonů bran a ovládání vrat v Praze.
Stávající přijímač dálkového ovládání doporučujeme odpojit.Otázka:
Dobrý den, je možné tento ovladač použít i pro roletové motory Somfy (např. Oximo RTS)
http://www.1pohony.cz/plano6-sestikanalovy-panelovy-vysilac-nice-na-zed/d-70409/
Odpověď:
Ano, ovládače Plano je možno použít s jakýmkoliv pohonem, pokud k němu připojíte některou z našich řídících jednotek systému Nice TAG, např. mini řídící jednotku TT1N

 
Otázka: 
Mám garážová vrata s el. pohonem a dálkový ovladač Nice flor-s. Tento ovladač se mě pokazil. V případě, že si u vás zakoupím nový, je nutné jej nějakým způsobem nastavit, nebo používá "univerzální" frekvenci. 

Odpověď:
 
ovladač vrat Flo2R nemá univerzální "frekvenci", protože to by se Vám potom do garáže mohl podívat kdokoliv se stejným typem ovladače Nice. A to by se Vám určitě nelíbilo :-)
Nový ovladač Nice Flor-s je tedy potřeba, jak sám píšete , "naprogramovat". Ve skutečnosti je potřeba uložit kód vysílače do paměti přijímače, který je většinou součástí pohonu garážových vrat.
Existuje několik možností, jak zapsat (uložit) nový kód ovladače do přijímače dálkového ovládání.
Nejjednodušší způsob uložení kódu je mačkání sekvence tlačítek na starém, ještě funkčním, a novém ovládači vrat. U této činnosti je potřeba být v dosahu dálkového ovládání, nejlépe přímo v garáži.
Návod, jak, kolikrát a které tlačítko mačkat, přikládáme ke každé objednávce ovládačů z našeho eshopu.

Další z možností, jak naprogramovat nový dálkový ovládač jsou:
  • v pohonu vrat najít přijímač a pomocí programovacího tlačítka přihlásit nový ovládač
  • demontovat přijímač, popř. jen paměťovou kartu, kterou nám zašlete poštou, na kterou Vám následně kód nového ovladače vrat uložíme
  • objednat si návštěvu našeho servisního technika na servisní lince 777-POHONY (777-764669), který veškeré práce odborně provede za Vás
Upozornění:
U hromadných garáží je pravděpodobné, že přijímač bude chráněn heslem proti nedovolenému zápisu nových ovládačů. V tomto případě kontaktujte správce objektu.


Otázka: 
u ovladače FLO1 píšete o upgrade na provedení s plovoucím kódem. Lze toto provést jen přepnutím přepínačů DIP ?  

Odpověď:
 
nikoliv, je potřeba vyměnit Váš starý přijímač bez plovoucího kódu za novější typ přijímače, který již je s plovoucím kódem. V nabídce máme jak jednokanálové přijímače, tak i zásuvné dvoukanálové přijímače s plovoucím kódem.  K těmto přijímačům je nutno samozřejmě dokoupit i nové Nice ovládače vrat s plovoucím kódem.
Nebo dokoupit nový externí přijímač (jednokanálové či 2kanálové provedení přijímače) s  ovládači, a používat nezávisle na sobě staré a zároveň i nové ovládače.
A až staré ovládače s pevným kódem postupně přestanou fungovat, nahradíte je jen postupně dokoupením potřebným počtem nových ovládačů s plovoucím kódem. Původní přijímač bez plovoucího kódu FLOXi1 jen z elektroniky vyjmete.


Otázka:
  
mam pohon brany NICE a pohon garažovych vrat TRIDO SOMMER DUO VISION 500. Je možno připojit tento modul k pohonu vrat k ovladani vrat ovladačem nice flor2-s? nevím jak propojit? dodavatel vrat ani brany nejsou schopni to vyřešit. v připade vyřešeni bych měl o produkt zajem.

Odpověď:
  
ano, je to jednoduché, pomocí 4 drátů, kterými propojíte Váš pohon Trido Sommer Duo a náš externí přijímač Nice Flox1R, umíte Váš problém s ovládáním 2 zařízení pomoci jednoho ovládače vyřešit.
Ještě elegantněji to ale vyřešíte s pomocí externího přijímače SMX2R, který je nejen levnější, ale má již předpřipravenou kabeláž a stačí ho jen do pohonu vrat zapojit.
Pokud si přijímač u nás objednáte, pošleme Vám i schéma, který drát  z přijímače na kterou svorku do pohonu Sommer Duo VISION 500 zapojit. Naprogramování Vašich ovládačů Flo2r-S od brány Nice je již jednoduché. Provádí se to jen stiskem programovacího tlačítka na přijímači SMX2R.


Otázka:
   
dá se ovladač Nice Flo2R-S použít jako univerzální? máme sekční vrata Wišniowski s pohonem optimum.

Odpověď:
   
ovládač Flo2r není univerzální na všechny typy pohonů.
Hledáte-li další ovládač, nezáleží na značce vrat ani na značce použitého pohonu. Důležitá je značka a typ použitého přijímače, který je zabudován v pohonu vrat.
Při servisech garážových vrat se setkáváme s případy, kdy montážní firmy ve snaze ušetřit popř. ve snaze se zbavit zboží, kterého mají na skladě nadbytek, instalují do pohonů vrat Wisniowski přijímače úplně jiných výrobců.
Tolik pro vysvětlení, proč nelze jednoznačně odpovědět na Vaší otázku ohledně ovládače vrat Wisniowski, aniž bychom posoudili situaci na místě.

Pokud máte již jeden funkční ovládač NICE řady Flor-s, bude Vám ovládač Nice Flo2r-s s Vaším pohonem spolupracovat. Jinak ne.

Přílohou Vám zasílám fotky originálního ovládače vrat Wisniowski. Pokud máte na pohled stejný vysílač, můžeme Vám ho nabídnout.
V případě jiného typu ovládače vrat - pošlete nám MMS-kou na číslo 777.346.730 fotku Vašeho ovládače (popř. emailem na: garazova-vrata @ seznam.cz), zavoláme Vám zpět s informací, zda Vám můžeme vhodný typ ovládače doporučit či přímo nabídnout ke koupi.
A až staré ovládače s pevným kódem postupně přestanou fungovat, nahradíte je jen postupně dokoupením potřebným počtem nových ovládačů s plovoucím kódem. Původní přijímač bez plovoucího kódu FLOXi1 jen z elektroniky vyjmete.


Otázka:
Měl bych dotaz,nechá se provozovat pohon Nice ROBUSKIT 350 bez fotobuněk? Jedná se o vjezd do areálu provozovny, ráno v 6.00 otevřít a v 15.00 zavřít. 

Odpověď byla přesunuta pro lepší přehlednost do samostatné sekce s odpověďmi na otázky týkající se pohonů posuvných branOtázka:
Vyhlídl jsem si u Vás pohon pro posuvnou bránu nice robuskit 350 a chtěl bych se zeptat zda je vhodný pro mou bránu (prujezdní šíře bude 4,2 m,celková délka brány cca 6 m, váhově by se to mělo vejít do těch 350 kg.

Odpověď byla přesunuta pro lepší přehlednost do samostatné sekce s odpověďmi na otázky týkající se pohonů posuvných bran

 
Otázka:  
Mám u garážových vrat nyní systém Somfy RC1, jedná se o poměrně starý systém dálkového ovladání s pevným kodem. Chtěl bych ho nahradit nějakým systémem s plovoucím kodem. Je tento SMX2R vhodný? Ještě pro doplnění, mám k tomuto systému připojeno ještě rozsvěcování světel 8x zářivka.
.
Odpověď:  
Ano, externím přijímačem SMX2R nahradíte dálkové ovládání jakékoliv značky, tedy i dálkové ovladání Somfy. Jen pro rozsvěcování světel budete potřebovat ještě multifunkční relé za cca 500 Kč. Pošlete-li nám fotografie vašeho pohonu, pošleme vám návod, na kterou svorku pohonu Somfy který vodič z přijímače Nice SMX2R zapojit.


Otázka:
   
Lze použít pohon Nice MB4005 u garážových vrat která se otvírají směrem ven?

Odpověď:  
Pokud máte i jiný vchod do garáže (z důvodu odblokování pohonu zevnitř garáže při výpadku proudu), tak ano. Pohon Moby 4005 je vhodný. Ale doporučujeme Vám spíše novější variantu tohoto pohonu, a to pohon Nice Toona 4005, popř. Toona 4006.
Zde je odkaz na video garážových vrat s otevíráním křídel ven a s pohony nainstalovanými v garáži.


Otázka:   
Objednal bych dálkový ovladač Flor-s a externí přijímač dvoukanálový FLOX2R. Ovladače jsou objednány k ovládání dvou vrat s motory Lift Master. Prosím o sdělení , zda je možné využití pro uvedené zařízení.

Odpověď:
  
Ano, pokud máte natažený 2 žílový kabel mezi pohony Lift-Master, tak ano, přijímač Flox2r je vhodný (ale pro Vaši peněženku je vhodnější přijímač SMX2R ;-) - je levnější). Pokud by tam kabeláž mezi pohony vrat nebyla, musíte si objednat 2 ks přijímače. Stačit Vám ovšem budou 1 kanálové, např. typ Nice FLOx1R


Otázka:   
Mám dálkové ovladače vrat Hörmann se šedými tlačítky na baterie 12V i malý na klíče na baterie 6V a značně se nám zhoršuje citlivost přijímačů i přesto že jsme již několikrát měnili baterie. Dřív otevíral z 25 – 30 m z jedoucího auta a dnes stěží na 4 metry a to musím vystoupit. Prosíme o radu co s tím.

Odpověď:
 
Sepsal jsem pár bodů, které platí nejen pro vaše dálkové ovládání Hörmann, ale všeobecně i pro všechny další značky dálkových ovládačů.

Navrhuji postupovat pro vyřešení problému s malým dosahem ovládačů takhle:

1 - zkontrolovat, zda je instalovaná anténa, popř. zda je vůbec připojena do přijímače (ano, je to úsměvné, ale opravdu ne všechny montážní firmy vrat tak činí)
2 - přesunout anténu na jiné místo či úplně mimo garáž před garážová vrata, nejlépe na vyšší místo.
3 - zkontrolujte, zda nemají vaši sousedi z vašeho okolí (nebo vy) nějaké nové elektrozařízení, které by mohlo rušit přijímač? (bezdrátový teploměr, hračky na dálkové ovládání, wifi, bezdrátový zvonek...) Máme zkušenost z instalace u zákazníka, že zrovna autíčko na dálkové ovládání, i když bylo vypnuté, dokázalo rušit dálkové ovládání vrat. Pomohlo až vyjmutí baterií z ovládače (a následné zakoupení jiné hračky :-)
4 - snížený dosah ovládačů vrat Hörmann se projevuje u všech ovládačů, co máte k dispozici?
5 - nemáte nový automobil, který by "stínil" (faradayova klec) signál vysílačů? Snížený dosah ovládačů je ze všech vašich automobilů stejný?
6 - můžete si nechat změřit odbornou firmou velikost zarušení vašeho okolí? My si tuto službu objednáváme u partnerské firmy Montego.cz (která to provádí ale jen v okolí Opavy, Ostravy a Olomouce)
7 - nemáte v automobilu již z výroby zabudovaný vysílač pro otevírání vrat, např. kompaktibilní se systémem HOMELINK? Tato možnost ovládání vrat přímo z auta bývá součástí vozidel vyšší cenové kategorie. Ovládací tlačítko je umístěno ve zpětném zrcátku či v stropním osvětlení nad přístrojovou deskou. Zkušenosti máme s vozidly BMW X5, X6, Jaguar, Land Rover atd. Pokud ano, aktivoval bych ho (opět objednáváme tuto placenou službu pro naše klienty u společnosti Montego.cz).
8 - doporučuji připojit např. externí přijímač Nice 
SMX2 (frekvence 433 MHz) popř. přijímač Nice OX2FM (frekvence 868 MHz) a otestovat dosah pomocí nových ovládačů Nice SMILO SM2  popř. pro frekvenci 868 MHz ovldačem Nice ON2FM. Tyto sestavy přijímače a vysílače vám můžeme zaslat již spárované na otestovaní. Stačí připojit 4 žílový vodič k pohonu. Pošlete-li nám typ pohonu (fotku), pošleme vám schéma, kam kterou žílu připojit. Nebudete-li s dosahem ovládání spokojen, vrátíme vám peníze zpět do 30 dnů od nákupu.

A pokud nic z toho výše popsaného nepomůže, popř. nechcete testováním ztrácet čas, zde je typ na jistý způsob dálkového ovládání, který funguje na více než 95% pokrytí naší republiky:

9 - Pokud všichni, co otevírají vrata, používají mobilní telefon, nabízíme vám jako východisko z vaší situace GSM ovládač vrat. Provoz ovládání vrat mobilním telefonem je zdarma a je 100%-ně funkční. Opět platí již výše uvedené, a to, že stačí připojit jen 4 žílový vodič k pohonu (resp. jen 2 žílový vodič + zastrčit zástrčku do zásuvky). Nastavování GSM klíče je možno z mobilního telefonu (nepohodlné), z počítače připojeného k GSM ovládači (nepraktické) nebo nejjednodušeji přes internet (doporučuji), případně SMSkou (zdlouhavé). GSM ovladač ovládá garážová vrata (brány, závory,osvětlení..) prozvoněním z mobilního telefonu (zdarma) nebo posláním SMS zprávy (zpoplatněno dle vašeho tarifu). Možné ovládání až 2 zařízení z max. 99 telefonních čísel. Jednotlivým telefonním číslům je možno nastavit omezení počtu otevření vrat až na 99 krát. Možnost nastavení i jako časový spínač pro rozmezí 1s až 10 hod. Dodáte-li nám seznam telefonních čísel, která můžou vrata otevírat, zašleme vám již GSM vysílač kompletně naprogramován a funkční vč. SIM karty vámi vybraného operátora.


Otázka:   
Jaký kabel mám připravit pro zapojení fotobuněk Nice BF? Budu instalovat jen jeden pár.

Odpověď:
 
Na naše montáže používáme kabel SYKFY 5*2*0,5

Otázka:   
K asi 10 let starému křídlovému pohonu Nice, bych potřeboval přiobjednat dálkový ovladač. Ten co k tomu mám je velice podobný typu FLO 4R-s.
Na horní straně má čtyři modrá tlačítka a pod nimi napsáno NICE. Na spodní straně je samolepka s nápisem CE 0682 a vykřičník v kolečku. Elektronika má označení A60/A.
Ovladač bych přiobjednal už jenom dvoukanálový, ale nevím jaký je rozdíl mezi typem FLO 2R-s kód 10010 a typem FLO 2R kód 110010

Odpověď:
 
Ovladače Nice FLO 2R-s a FLO 2R jsou pro Vás, jako pro uživatele, v podstatě totožné. Objednejte si inovovaný model ovladače FLO2R-S.

Otázka:
Mám garážová vrata a pojízdnou bránu značky Hormann v přední části pozemku a v zadní části mám vrata a bránu značky Nice. Mohu sehnat nějakou věc,která mi umožní ovládat ty hormany ovladači Nice? Díky za odpověď a nabídku...

Odpověď: 

Řešení je jednoduché, objednejte si externí přijímač Nice. 
Pokud nám napíšete, jaké ovládače Nice používáte, poradíme Vám ten správný externí přijímač Nice vhodný k zabudování do pohonu Hörmann.

Nebo můžete použít o pár korun dražší univerzální externí přijímač OX2 pro dálkové ovládače Nice, který si poradí se všemi typy ovládačů Nice.
Následně s
tačí připojit 4 žílový vodič k pohonu Hormann. Pošlete-li nám typ pohonu (fotku), pošleme vám schéma, kam kterou žílu připojit. Nebudete-li s ovládáním spokojen, vrátíme vám peníze zpět do 30 dnů od nákupu.